kaboompics Natural Jute Twine Gift Wrapping Background 1

Less Waste & Zero Waste w Chabrowej Dolinie ♥

Czyli: wyłącznie naturalne produkty, papier, szkło, pakowanie bez plastiku (less waste).

Sprzedajemy produkty polskich marek, promujemy małe rodzinne manufaktury i ręcznie robione produkty, a wkrótce również kosmetyki naturalne.

Wybieramy głównie szklane i papierowe opakowania, ale dajemy szansę Waszym i naszym ulubionym produktom w plastikowych opakowaniach – pod warunkiem, że ich po zużyciu można je wykorzystać ponownie lub oddać do recyklingu.

Być może zastanawiasz się, jak pakujemy nasze paczki?

Standardowo pakujemy bez plastiku!

Przesyłki są pakowane 100% ekologicznie. Wykorzystujemy naturalne, biodegradowalne i kompostowalne opakowania: m.in. karton, papier, sznurek naturalny, papierowa taśma – czyli wszystko to, co można bezpiecznie segregować lub wykorzystać ponownie.

Naszym celem w tym zakresie jest minimalizacja zbędnych odpadów, zarówno po stronie Kupujących, jak i u nas.

 • Standardowe pakowanie lesswaste, na które składają się: karton, papier, sznurek i wypełniacz ekologiczny (papier, tektura, wiórki papierowe, wełna drzewna lub sianko, a także w pełni rozpuszczalny w wodzie eko skropak). Paczkę zabezpieczamy papierową taśmą (i/lub sznurkiem jutowym).

  Wykorzystujemy opakowania z odzysku, czyli wszystko to, w czym otrzymaliśmy produkty: kartony i wypełniacze. Dzięki temu ograniczamy odpady, bo wykorzystujemy je ponownie, dając opakowaniom drugie (i kolejne) życie.
  W wyjątkowych sytuacjach może zdarzyć się również folia – jeśli produkt został w ten sposób zapakowany przez Dostawcę.

  W okresie jesienno-zimowym możemy wyjątkowo wykorzystać foliopaki w trosce o bezpieczne doręczenie Twojej paczki (jeśli uznamy, że zawartość mogłaby ulec zniszczeniu z powodu zmoczenia).
 • Pakowanie na prezent, to również pakowanie lesswaste, ale z wykorzystaniem nowych produktów pakowych. Mogą to być (w zależności od dostępności): na początek papier pakowy, papier nacinany lub kolorowa bibuła, następnie wypełnienie – papierowe wiórki, wełna drzewna lub biodegradowalny skropak i tektura falista miękksza do zabezpieczenia szklanych i delikatnych przedmiotów, a na koniec – sznurek jutowy, materiałowe wstążki i dekoracje sezonowe. Opakowanie prezentowe możesz kupić tu: Pakowanie na prezent w duchu less waste.
 • Oferujemy również – na wyraźne życzenie Kupującego podczas składania zamówienia – pakowanie zero waste. Ta opcja to karton z odzysku (może się zdarzyć niekształtny i niezbyt urodziwy, ale wciąż nadający się do bezpiecznego zapakowania przesyłki) i ograniczenie do minimum wypełniaczy. Ta opcja nie będzie uwzględniana przy zakupie delikatnych produktów, np. szkła, ceramiki, betonu i wszelkich płynów – tu bezpieczeństwo produktu jest najważniejsze.
  • Jak skorzystać z tej opcji pakowania? .
  • Składając zamówienie, wystarczy napisać w uwagach do zamówienia, że paczka ma być zapakowana z uwzględnieniem zero waste.

Próbki i drobne upominki – w miarę dostępności dodajemy je do każdego zamówienia, jednak do wyczerpania zapasów.
Podobnie, jak w przypadku wyboru rodzaju opakowania, można z nich zrezygnować. Wystarczy napisać taką uwagę podczas składania zamówienia lub wysłać mail/SMS.

Okresowo oferujemy również darmową dostawę lub akcję z kodami rabatowymi na zakupy.

Przewiń do góry